Форум >
>
Ферми в UK - Англия, Шотландия... >
Тема: FIELDFRESH FRUIT LLP

страница 1 от 2

1 2 >
Публикувано на 14-04-2009 19:29 | FIELDFRESH FRUIT LLP
tinchi
Потребител

В тази тема се коментират единствено условията във фермата - работа, живот, заплащане.

Всичко останало, което не попада в тези неща ще бъде изтривано.

Уговорки си правете в "Аз отивам - ти отиваш"!

Тук трябва да остане само полезна информация за фермата!

Адрес на фермата:
Thinghill Court
Withington
Hereford
Herefordshire
HR1 3QG

Редактирано от Ivo на 16-05-2013 16:05
Публикувано на 11-03-2012 20:43 | RE: FIELDFRESH FRUIT LLP
mimi0103
Потребител

моля кажете ми тази година някой ще ходи ли там и нещо за самата ферма ... благодаря ви предварително
Публикувано на 11-03-2012 21:25 | RE: FIELDFRESH FRUIT LLP
pashkata_10
Потребител

mimi0103 какво те интересува за фермата бях там 2010 а през 2011 бях само на 20 мин от фермата и знам какво ставаше пак
така че питай
Публикувано на 14-03-2012 19:53 | RE: FIELDFRESH FRUIT LLP
mimi0103
Потребител

има ли работа,как е заплащането и доволен/на ли си от тази ферма? Благодаря
Публикувано на 15-03-2012 16:18 | RE: FIELDFRESH FRUIT LLP
hriska92
Потребител
https://www.facebook.com/hristina.georgieva.165

mimi0103 писа:
има ли работа,как е заплащането и доволен/на ли си от тази ферма? Благодаря

да, и аз бих искала да знам повече ние с приятеля ми заминаваме за там на 21 май
Публикувано на 15-03-2012 20:55 | RE: FIELDFRESH FRUIT LLP
pashkata_10
Потребител

2010 и беше 1 гoд и нямаше мн рабoта имаше самo 3 пoлета с висoки ягoди 2011 ня бх там ама бях самo на 20 минн oт фермаат и хoдех да виждам мoите приятели еднoтo пoле гo бяxа удалжили и бяxа направили oще 1 с ниски ягoди рабoти се и на час и на изкаранo зависи акo си на час имаш нoрма акo си на изкаранo сех ти се плаща на касетка в зависимoст кoлкo ягoди има.мoже да се бере на тимoве обаче секи си е за него само заедно влизате в тунела и заедно трявба да излизате.. внимаваите с паислиповете правят мн грешки ваизерката е литовка знае малко бг филдлоркарите пак са литовци близки на ваизерката ..има 13/14 каравани живее се по 5/6 души плаща се тока гаста..ako имате вапроси питаите
Публикувано на 18-03-2012 18:01 | RE: FIELDFRESH FRUIT LLP
mimi0103
Потребител

Благодаря ти много за информацията
Публикувано на 29-03-2012 18:13 | RE: FIELDFRESH FRUIT LLP
georgiev
Потребител

здравеите някои може ли да даде по точна информация за фермата относно условията за живот и заплащането защото имам трансфер за там заслужава ли си
Публикувано на 24-02-2013 18:02 | RE: FIELDFRESH FRUIT LLP
hriska92
Потребител
https://www.facebook.com/hristina.georgieva.165

Миналата година за първи път се записахме с приятеля ми на бригада и ни разпределиха за там. Ако знаех какво е изобщо НИКОГА нямаше да се съглася да ида. Когато пристигнахме имахме 3 дни обучителен период. Работи се по 4-5 часа на ден (ако успееш да оцелееш на брейка естествено. Има 1 супервайзерка и 2 вайзерки. Полетата са изключително ЗЛЕ и много СТАРИ. На по 6-7 години са и не са подновявани изобщо. Сами си направете изводите каква продукция се вади. Нормата беше много висока, а няма ягоди за да се покрие.Имаше за бране предимно 2ра класа, която ти се плаща на 1 паунд, и адски много рабиш за чистене. Чекърите те връщат през два метра с думите "Check your row" и ти се връщаш и връщаш и не можеш да си направиш нормата, ама те и да не те връщат, пак няма да можеш да я направиш, защото както казах- Няма хубави ягоди. Когато набереш 3 каси отиваш и сам си ги разтегляш, после се нареждаш на опашка и чакаш вайзерката да ги провери и после си ги носиш до камиона сам. Имаше само няколко топ пикъра, които правеха малко отгоре, но те бяха стари работници и ги пускаха в хубави редове и не ги връщаха да чекират. Имаше и такива, които едва- едва си правеха нормата с Божия помощ. и имаше и такива, които колкото и да се мъчеха, не им стигаше малко да си я направят. Оцелелите ги пускаха на високите ягоди и им плащаха по 1,25 на каса, но там само дето бой не ставаше. Всеки вика, тича и краде от на другия реда. Тези, които не смогваха с нормите бяха спирани от работа и им се даваха уорнинги. На 3тия уорнинг и си аут. Ние бяхме едни от тези хора. ( И да поясня- ние не сме били обучавани, а това е правило номер едно! Особено за такива, които до сега не са брали ягоди. Казва ти се само "Това е първа класа, това втора, това рабиш- бери". Работихме точно седмица-две и бяхме спрени от работа. Говорихме с мениджера за трансфер, но той все казваше, че едва ли ще стане. Ние си стояхме в караваните и се побърквахме. И един ден ни вижда и казва "Ама вие какво правите тука още? Кога ви е билета да се прибирате?" Слисахме се направо. Тогава се започна едно звъняне до бг посредника, до хопс в Англия и накрая дойде един представител от там и като му обяснихме как стоят нещата, той ни даде трансфери на около 10 човека. и като се започна от нас, последвали са ни след това около 50 човека по същия начин.(само че те нямаха късмет да имат трансфери и се прибраха) на тяхно място се взимат други и се въртят субсидии. Пари по този начин не се изкарват! Изкараха само 5-6 топ пикъра, които са седяло до края. От нашата голяма група от бг, която тръгна за там до 2рия месец не бе останал и помен. Иначе ако искаш охолство- караваните почти всички са чисто нови и обзаведени. Имат си всичко...
Публикувано на 15-04-2013 17:28 | RE: FIELDFRESH FRUIT LLP
mi6let013
Потребител

С приятеля ми заминаваме за тази ферма на 5 юни. Има ли някой, който може да ми каже по-прясна информация отностно условията за работа и живот там? Самата ферма има ли развитие в положителна насока и прочие?
Благодаря предварително

страница 1 от 2

1 2 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23825 | Форумни мнения 29796 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 73 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: tishuu
Бригадири в момента или преди малко във форума:
berimbolo tishuu Iskren33 miro75 gesha1912 Orlin Milanov BoykoTodorov Geri1 papazov_ivailo mitko55 everblazin91 jordasha batko87 kinggod mariq73 karamfila koko_boko Min4ev83 vicicha17 Ivo Criptoslav stels Gloriq1996 borko75 orbitel

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти