Форум >
>
Ферми в UK - Англия, Шотландия... >
Тема: Oakington tomato farm

страница 3 от 7

< 1 2 3 4 5 6 > >>
Публикувано на 09-04-2010 17:53 | RE: ягоди в Oakigrton Cambridge, Dru drayton road
killar1980
Потребител

Ами още нямам към 20 очаквам да ми се обади да ми каже дата и полет. Ти да не би да имаш???

Публикувано на 10-04-2010 10:43 | RE: ягоди в Oakigrton Cambridge, Dru drayton road
smile
Потребител

Ами и аз нямам, но все се успокоявам, че има още малко време
Публикувано на 14-04-2010 22:02 | RE: ягоди в Oakigrton Cambridge, Dru drayton road
easy
Потребител

е все пак ,има ли смисъл да се рискува с тази ферма! nono
Публикувано на 16-04-2010 02:46 | RE: ягоди в Oakigrton Cambridge, Dru drayton road
killar1980
Потребител

Ами то без риск все тук ще си седиме и ще се успокояваме, че ще се оправят нещата . Аз съм решен на всичко да замина, пък и в Лондон имам приятели и ако изпадне нещо свястно ще остана в Англия.

smile аз ще му звънна края на другата седмица и ще видя дали вече има някаква информация, че то до май месец не остана никакво време вече, ако ще заминавам да заминавам, ако не много лошо тогава.
Публикувано на 16-04-2010 19:59 | RE: ягоди в Oakigrton Cambridge, Dru drayton road
allkill
Потребител

Някой може ли да помогне.Значи става въпрос за същата ферма.Записах се в една агенция Глобул Консулт и те ми предложиха работа ж тая ферма Oakington.Но за целта трябва да ме назначят към няква др фирма на трудов договор в България и с командировачна заповед ме пращат в тая ферма.Доколкото разбрах намесена е и Конкордия Груп.Това поредната измама ли е или мога да работя легално с тая командировачна заповед .
Публикувано на 16-04-2010 20:08 | RE: ягоди в Oakigrton Cambridge, Dru drayton road
smile
Потребител

killar, до колкото разбирам, сезона се забавя с 2 седмици?
Публикувано на 16-04-2010 21:23 | RE: ягоди в Oakigrton Cambridge, Dru drayton road
speedbird0891
Потребител

allkill писа:
Някой може ли да помогне.Значи става въпрос за същата ферма.Записах се в една агенция Глобул Консулт и те ми предложиха работа ж тая ферма Oakington.Но за целта трябва да ме назначят към няква др фирма на трудов договор в България и с командировачна заповед ме пращат в тая ферма.Доколкото разбрах намесена е и Конкордия Груп.Това поредната измама ли е или мога да работя легално с тая командировачна заповед .

Глобул Консулт и Конкордия Груп нямат лиценз от GLA за извършване на посредническа дейност по SAWS програмата. Конкордия Груп нямат нищо общо с британския оператор Конкордия и това е посочено в сайта на Конкордия: www.concordiafarms.org/students/saws.aspx. Посредник, който изпраща работници за селскостопанска работа в UK по SAWS програмата, а няма лиценз от GLA, се счита за престъпление според Британските закони, за което се налагат големи глоби. Можеш да пуснеш сигнал до GLA за извършване на посредническа дейност по SAWS програмата от посредник, непритежаващ лиценз от GLA. GLA гарантират анонимността на лицата, подали сигнал или жалба до тях.

Факта, че Глобул Консулт ви искат 700 лева (така бяхте писали в личното ви съобщение към мен) и за да ви изпратят на бригада е доказателство, че това е измама. Съветвам ви да не се вързвате на подобни фирми, а да четете и следите внимателно съобщенията на потребителите във форума. Преди да предприемате някаква стъпка касаеща се до плащане към "посредник", потърсете и прочете повече информация за фирмата-посредник или просто ме питайте. Бъдете максимално информирани, за да не бъдете експлоатирани.

Съветвам ви да прочетете внимателно съобщението ми от следната страница и да осъзнаете смисъла на посочените параграфи от британския закон GLA Licensing Standards:
brigadiri.com/forum/viewthread.php?forum_id=14&thread_id=1079&rowstart=10

Изтеглете си следната брошура, която е преведена на български, за да се запознаете с вашите права като работник в Програмта за Селскостопански Работници SAWS:
www.gla.gov.uk/embedded_object.asp?id=1013479

За да научите повече за GLA, съветвам ви да си изтеглите следната брошура:
www.gla.gov.uk/embedded_object.asp?id=1013479
Редактирано от speedbird0891 на 16-04-2010 21:31
Публикувано на 19-04-2010 16:28 | RE: ягоди в Oakigrton Cambridge, Dru drayton road
makri_85
Потребител

здравей smile,az sa6to imam oferta za tam?iskam da te popitam naistina li ti e poznat Kristian Mitev i znae6 li naistina ne6to?ako vsi4ko e nared moje da se razberem da patuvame zaedno naprimer,za6toto 6te mi e za parvi pat?ot koi grad si ako iska6 da se razberem ne6to

Ivo: това може би трябваше да е лично съобщение до smile?
Редактирано от Ivo на 19-04-2010 19:41
Публикувано на 19-04-2010 17:25 | RE: ягоди в Oakigrton Cambridge, Dru drayton road
killar1980
Потребител

smile това какво значи края на май или началото на юни ли? Защо все на мен ми се случва нещата да не ми се получават както ги очаквам незнам angry
Публикувано на 22-04-2010 19:50 | RE: ягоди в Oakigrton Cambridge, Dru drayton road
smile
Потребител

Успех пожелавам на всички, обади ми се вчера пича да ми каже, че няма да заминавам, на фермера не му трябвала последната група хора..
Сискам палци и соделяйте после впечатления

страница 3 от 7

< 1 2 3 4 5 6 > >>

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23829 | Форумни мнения 29796 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 77 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: alex20076
Бригадири в момента или преди малко във форума:
alex20076 miro75 piscun papazov_ivailo Dakr003 WorkTravelEasy Ivo ottuka3 mitko55 batko87 plamen365 feimislqm vixren tishuu stefandimitr... HrPachev pacho berimbolo Iskren33 gesha1912 Orlin Milanov BoykoTodorov Geri1 everblazin91 jordasha

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти