Форум >
>
Ферми в UK - Англия, Шотландия... >
Тема: Breaside farm Nothers Ireland мнения

страница 2 от 3

< 1 2 3 >
Публикувано на 05-06-2013 16:57 | RE: Breaside farm Nothers Ireland мнения
dpbobevi
Потребител

silviya писа:
dpbobevi писа:
Здравейте, ние също получихме покана за работа в O’Neill Mushrooms. Разменяме си някакви много кратки мейли и се чудим дали да рискуваме. Кандидатствахме през jobs-a. Ако някой е запознат, нека сподели как е там. По-горе във форума има информация, но не става ясно за къде по-точно е.

Кога ви искат там?
На мен ми писаха - ако ти предложим работа, кога най-рано можеш да дойдеш? - отговорих им 17.06 и вече 2 дена нямам отговор...защо ли ?

Очевидно, Майкъл работи с потенциални работници само в неделя. И на нас не ни е отговарял, така че не се притеснявай. Пуснал е нова обява с отговор на част от въпросите ни в jobs... Човек, който е бил там ни каза да не ходим, защото цитирам: 'nikoga ne xodete tam az bqx tam zaklevam se palen ad e' и 'ne ne se zanimavaite ba4kaxme po 18 4asa ne pla6tat izob6to'. Предполагаме че не ни лъже момчето, защото в google намерихме заключение по дело, заведено от бивш работник... За сега сме в период на 'разследване'( докато чакаме отговор ). Ако някой, кореспондиращ с Майкъл научи нещо ново, нека пише, защото нещата са много съмнителни и да не се изсипем 10-15 балами в Северна Ирландия без документи и кандидати за нови "Господари на ефира" . Всичко ни звучи хубаво, защото няма посредници, но с тази слава от 2011... не вярваме нещо да се е променило, освен името на фермата. За съжаление, още не сме открили някой, който в момента е там.

Редактирано от dpbobevi на 05-06-2013 17:06
Публикувано на 05-06-2013 23:42 | RE: Breaside farm Nothers Ireland мнения
dani_2013
Потребител

silviya писа:
dpbobevi писа:
Здравейте, ние също получихме покана за работа в O’Neill Mushrooms. Разменяме си някакви много кратки мейли и се чудим дали да рискуваме. Кандидатствахме през jobs-a. Ако някой е запознат, нека сподели как е там. По-горе във форума има информация, но не става ясно за къде по-точно е.

Кога ви искат там?
На мен ми писаха - ако ти предложим работа, кога най-рано можеш да дойдеш? - отговорих им 17.06 и вече 2 дена нямам отговор...защо ли ?

Стискам ти палци да те вземат. После пиши razz Хората както ти пишат нещо като ти пращат линк да гледаш господари на ефира.Ама ти сигорно незнаеш като набиеш 2000лв за да дойдеш и като почнеш да бачкаш по 10 часа и да ти пишат 3часа колко весело ти става.Като се опариш ми пиши ще ти дам адресите и телефоните където да подаваш жалби.
Редактирано от dani_2013 на 05-06-2013 23:51
Публикувано на 20-09-2013 08:46 | RE: Breaside farm Nothers Ireland мнения
simtol
Потребител

Зравейте приятели ! От скоро можеби семица си пиша с Въпросня човек от O'Neill Mushrooms Майкъл ! Доста е директен ,явно си пише с доста хора . Понеже отговорите му са доста кратки ! След като разгледа CV-то ме , попита дали мога да съм във фермата до 2 седмици ! Но в форума проетох доста противоричиви мнения относно тази ферма повечето мисля ,че даже са лоши ! Той ми отговори ,че има дни в които се работи по малко зависи от работата ! Аз досега на гъби не съм бил , а само на аспержи там доста се върви и навежда парите са добри донякъде ! Някой може ли даде по подробна информация относно условията и заплащането в тази Ферма !
Благодарско
Публикувано на 26-10-2013 21:46 | RE: Breaside farm Nothers Ireland мнения
silviya
Потребител

http://brigadiri.com/forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=3092&pid=51142#post_51142
Публикувано на 02-11-2013 12:58 | RE: Работа в Англия-ТЪРСИ СЕ
geri_ko
Потребител

Искам да работя със съпруга ми във ферма в Англия. Ние сме тук от 2 год., имаме банкова сметка и НИН, владеем англииски, полски, руски и чешки език. Работим в парници във ферма, но работата спира. Ако някои моге да ни помогне да звъни на 00447598541598. Благодаря

Jelaq da rabotq s maja mi vav ferma v Angliq. Imame bankova smetka i NIN. Vladeem angliiski, polski, ruski i cheshki ezik. Rabotim sme 2god. v oranjerii v angliiska ferma, no rabotata spira. Nie sme v Angliq. Ako nqkoi moje da ni predloji rabota da zvani na 00447598541598
Публикувано на 02-11-2013 13:00 | RE: Breaside farm Nothers Ireland мнения
geri_ko
Потребител

geri_ko писа:
Искам да работя със съпруга ми във ферма в Англия. Ние сме тук от 2 год., имаме банкова сметка и НИН, владеем англииски, полски, руски и чешки език. Работим в парници във ферма, но работата спира. Ако някои моге да ни помогне да звъни на 00447598541598. Благодаря

Jelaq da rabotq s maja mi vav ferma v Angliq. Imame bankova smetka i NIN. Vladeem angliiski, polski, ruski i cheshki ezik. Rabotim sme 2god. v oranjerii v angliiska ferma, no rabotata spira. Nie sme v Angliq. Ako nqkoi moje da ni predloji rabota da zvani na 00447598541598
Публикувано на 02-11-2013 16:14 | RE: Breaside farm Nothers Ireland мнения
nikolai1977
Потребител

Здравейте това получих по емейла от Michael.Какво ще кажете ?
Настаняване : Подреждане на местно ниво , но не са свързани с работата. Тя обикновено е £ 30 на седмица и след заплащане на сметките за отопление и електричество . Домакинът обикновено се очаква £ 100 при пристигането си за депозит и 1седмици наем. Като цяло се споделят в къща . Вие сте свободни да се движат , както искате след това.
Транспорт: Редица дружества предоставят транспорт до и от стопанството. Тя не е свързана с естеството на работата и като цяло струва £ 10 и 15 на седмица.
Летища : Най-близките летища са Белфаст и Дъблин. Има автобусна линия от летището до Нюри и един автобус от Нюри да Newtownhamilton . Фирмата е Ulster Bus . Налице е също така един влак от Белфаст до Нюри .
Пазаруване : Има малък супермаркет в Newtownhamilton на Spar и някои малки магазини . В град Нюри е на 20 минути с автобус / кола и има големи вериги супермаркети като Sainsbury .
Гъби : Расте в отопляеми polytunnels . В температура обикновено е 18-19 градуса по Целзий . Моля, вижте уебсайта за подробности. oneillmushrooms.ie
Срок на договора : гъби не са сезонни , а договорът е първоначално за 6 месеца пробация , но при нормални обстоятелства е постоянна заетост в края на мача .
Piece Оценка: Заплащането на кг качват . По-висококачествени продукти се заплащат по -високи цени. Бонус се прилага, когато цели бъдат постигнати . За £ 1750 на седмица и £ 55 на час бонус от £ 30 се прилага . За 2250 и 60 бонус от £ 35 се прилага
Обучение: Има 3 седмици програма за обучение и през този период напредъка си, ще се следи на дневна и седмична база . А треньор ще бъде назначен за първите 5 дни. Копие от програмата ще бъдат предоставени при пристигане.
Начин на плащане: е седмично една седмица в просрочие . Тази седмица е от четвъртък до сряда и плащането се извършва на Четвъртък, 1 седмица по-късно . Плащането се извършва с чек или по банковата сметка и служителите се очаква да се открие банкова сметка възможно най-скоро след пристигането им.
Mushroom Harvester : работници са предимно , но не само участва в бране / почистващи гъби, наблюдението и контрола на качеството на продукта , поддържане на стандартите за хигиена и всички свързани с това дейности "Фирмата си запазва правото да присвоите на различни функции, отговарят на нуждите на . на бизнеса.

Работно време: Поради естеството на гъби индустрия ще трябва да работят на гъвкав седмица , ден, който може да варира. Има 1-2 дни в седмицата .
Почивка : Има 28 дни платени годишно.
Адрес: 52 Cullyhanna Road, Newtownhamilton , CO Първа bt35 0je
Начална дата: Между 10 - 20 ноември или както е договорено .
Публикувано на 07-11-2013 20:51 | RE: Breaside farm Nothers Ireland мнения
angel_smile
Потребител

здравейте аз също кандидатствах по тази обява и г-н Майкъл много бавно пише отговорите когато го попитах правили интервюта по скайп така и не получих отговор.
Публикувано на 26-11-2013 11:23 | RE: O'Neill Mushrooms
MisteriX
Потребител

nikolai1977 писа:
Здравейте това получих по емейла от Michael.Какво ще кажете ?
Настаняване : Подреждане на местно ниво , но не са свързани с работата. Тя обикновено е 30 на седмица и след заплащане на сметките за отопление и електричество . Домакинът обикновено се очаква 100 при пристигането си за депозит и 1седмици наем. Като цяло се споделят в къща . Вие сте свободни да се движат , както искате след това.
Транспорт: Редица дружества предоставят транспорт до и от стопанството. Тя не е свързана с естеството на работата и като цяло струва 10 и 15 на седмица.
Летища : Най-близките летища са Белфаст и Дъблин. Има автобусна линия от летището до Нюри и един автобус от Нюри да Newtownhamilton . Фирмата е Ulster Bus . Налице е също така един влак от Белфаст до Нюри .
Пазаруване : Има малък супермаркет в Newtownhamilton на Spar и някои малки магазини . В град Нюри е на 20 минути с автобус / кола и има големи вериги супермаркети като Sainsbury .
Гъби : Расте в отопляеми polytunnels . В температура обикновено е 18-19 градуса по Целзий . Моля, вижте уебсайта за подробности. oneillmushrooms.ie
Срок на договора : гъби не са сезонни , а договорът е първоначално за 6 месеца пробация , но при нормални обстоятелства е постоянна заетост в края на мача .
Piece Оценка: Заплащането на кг качват . По-висококачествени продукти се заплащат по -високи цени. Бонус се прилага, когато цели бъдат постигнати . За 1750 на седмица и 55 на час бонус от 30 се прилага . За 2250 и 60 бонус от 35 се прилага
Обучение: Има 3 седмици програма за обучение и през този период напредъка си, ще се следи на дневна и седмична база . А треньор ще бъде назначен за първите 5 дни. Копие от програмата ще бъдат предоставени при пристигане.
Начин на плащане: е седмично една седмица в просрочие . Тази седмица е от четвъртък до сряда и плащането се извършва на Четвъртък, 1 седмица по-късно . Плащането се извършва с чек или по банковата сметка и служителите се очаква да се открие банкова сметка възможно най-скоро след пристигането им.
Mushroom Harvester : работници са предимно , но не само участва в бране / почистващи гъби, наблюдението и контрола на качеството на продукта , поддържане на стандартите за хигиена и всички свързани с това дейности "Фирмата си запазва правото да присвоите на различни функции, отговарят на нуждите на . на бизнеса.

Работно време: Поради естеството на гъби индустрия ще трябва да работят на гъвкав седмица , ден, който може да варира. Има 1-2 дни в седмицата .
Почивка : Има 28 дни платени годишно.
Адрес: 52 Cullyhanna Road, Newtownhamilton , CO Първа bt35 0je
Начална дата: Между 10 - 20 ноември или както е договорено .

И аз получих същият отговор от Майкъл !
Изпратих и няколко директни въпроса и на половината не ми отговори. Отговорите му са кратки и нищо конкрентно. Въпросният Майкъл е Управител и собственик на фирмата съгласно актуалното и състояние.
Не знам какво да мисля. Явно има работа там, но условията и заплащането не са добри ! Тук да не би да са по -добри.
Някой мисли ли да заминава в следващите 2-3 седмици ? Аз мисля да рискувам. Пишете ми ! [email protected]
Публикувано на 11-12-2013 18:11 | RE: Breaside farm Nothers Ireland мнения
MisteriX
Потребител

Понеже вече съм на място във фермата ще споделя инфо със взички за да знаят къде отиват.
Тук е място за мотивирани готови за доста работа хора. Тук е за физически здрави и издържливи на натоварване с малко пчивка. Тук не е за хора кото си мислат, че идват и започват да вземат големите пари.
Идваш и подписваш договор. От втория ден започва обучението. Първите 3 седмици си наобучение и не вземаш 120-180 паунда. Ти реално толкова и изработваш понеже не правиш много. Нямаш бързината на старите литовки дето са повече от 2 години тук и работят като машини /те вземат големите пари/.
Работата:
Не е тежка, гъбите не са тежки но е много часове понякога. Буса взема работниците в 6:10от селото. Работи се докато се оберат всички парници. Може до 14:00 , може и до 22:00 ч. ако има гъба. Като има гъба се правят добри пари според способностите на всеки. Като няма гъба и да искаш нищо не правиш. Има и такива дни.
Хората:
По старите са литовци, предимно жени. Преди мен са дошли 20 на от братята роми. Има си и хора от цяла българия. Румънци няма в момента.
Квартири:
Тук всичко е двзуетажни къщи тяхен си стандарт. В момднта има проблем д квартирите понеже много хора сме душли за 2 седмици, но пак се намират. Цена 30-50 паунда на седмица. Моята квартира е като хотел 3 звезди по нашите стандарти. Пълно оборудване, кухня, перално + сушилна, тоалетна мна всеки етаж, баня с вана, локално парно на нафта.
Пазаруване:
В селото има един по - голям магазин за хранителни стоки но е скъпичко за техните стандарти. Практиката е да се ходи на пазат в почивния ден до някой от близките два града. Там цеените са по - добри. За сравнение излизам с две пълни торби с храна за 35 паунда. Можеш да си купиш малка кола за 200 паунда и да брамчиш където трябва.

Толкова за сега. Извинете за грешките но пиша от телефон.
По - горе има мейл за въпроси.
Редактирано от MisteriX на 11-12-2013 19:48

страница 2 от 3

< 1 2 3 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23829 | Форумни мнения 29796 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 55 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: alex20076
Бригадири в момента или преди малко във форума:
alex20076 miro75 piscun papazov_ivailo Dakr003 WorkTravelEasy Ivo ottuka3 mitko55 batko87 plamen365 feimislqm vixren tishuu stefandimitr... HrPachev pacho berimbolo Iskren33 gesha1912 Orlin Milanov BoykoTodorov Geri1 everblazin91 jordasha

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти