Форум >
>
Ферми в UK - Англия, Шотландия... >
Тема: Въпрос относно Fiddleford Mushrooms Ltd

страница 3 от 8

< 1 2 3 4 5 6 > >>
Публикувано на 20-04-2011 19:48 | RE: Въпрос относно Fiddleford Mushrooms Ltd
dimitar79
Потребител

burak писа:
На всеки ли който е бил в тази ферма след една година му издават синя карта, защото един познат заминава там след един или два месеца.

НЕ

Публикувано на 19-05-2011 20:49 | RE: Въпрос относно Fiddleford Mushrooms Ltd
Lautrec
Потребител

Кандидатствах във Fiddleford Mushrooms и сега искат да ми изкарват някаква Pink Card. Някой знаели какво представлява това чудо, защото откровенно казано знам само за жълта и синя карта, но розова. Освен това ми искат номера на паспорта. Това предполагам е на задграничния не личната карта.
Моля ви, ако някой е кандидатствал във въпросната ферма да мише как стоят нещата. Тоест и при вас ли е било така има ли такава карта. Притесняваме евентуално някаква измама. Или съм прекалено подозрителенlaugh
Публикувано на 20-05-2011 09:47 | RE: Въпрос относно Fiddleford Mushrooms Ltd
desi4e
Потребител

Да, и на мен така ми отговориха, че ще ми трябва Pink Card. Порових из google и останах с впечатлението, че Pink Card е същото като Purple Card, пък тя според сайта на HO е следното:
"Purple Work Cards (aka Accession worker cards.) These are issued to those Romanian and Bulgarian nationals seeking employment in one of the categories listed in section 1. The documents issued for these categories do not allow the holder to undertake supplementary employment. If approved, a purple work card with a serial number beginning with the letter H is issued. " Т.е., като те наемат с такава карта си длъжен да работиш само за тях /в което няма нищо лошо де, нали за това отиваш/ . Другата врътка е, че такава карта ще ти издадат само ако си до 29 годишен. Мен ме отсвириха поради преклонната ми възраст laugh Желая ти успех !
Публикувано на 20-05-2011 16:18 | RE: Въпрос относно Fiddleford Mushrooms Ltd
Lautrec
Потребител

Благодаря за отговора.
Ами те уж знаят, че съм на 30...
Баси, ако никой не е видял на колко съм в CV-то и сега ме отрежат, ще бъде гадно.laugh
Редактирано от Lautrec на 20-05-2011 16:20
Публикувано на 20-05-2011 17:22 | RE: Въпрос относно Fiddleford Mushrooms Ltd
desi4e
Потребител

Така като се замисля, всъщност репликата беше "if you are under 30 years old" , т.е. на 30 може и да имаш шанс да се включиш в класациите, зависи как го тълкуват в НО. Според мен си заслужава да опиташ, пък дано имаш късмет
Публикувано на 20-05-2011 17:28 | RE: Въпрос относно Fiddleford Mushrooms Ltd
Lautrec
Потребител

Ей тъкмо пуснах горния пост и ми писаха, че не може да ми изкарат карта.
Очевидно и аз съм аут поради старост
Публикувано на 27-05-2011 22:16 | RE: Въпрос относно Fiddleford Mushrooms Ltd
teddy_88
Потребител

Здравейте ,
аз и приятелят ми сме одобрени за работа във Fiddleford и на нас ни писаха , че трябва да им изпратим паспорти и по 2 снимки за да ни извадят Pink Card и за сега всичко е наред с изключение на това , че трябва сами да си търсим квартира , защото нямали свободни места . Някой от вас да не би да може да помогне или ако и някои друг отива ДА ПИШЕ wink
Публикувано на 28-05-2011 00:25 | RE: Въпрос относно Fiddleford Mushrooms Ltd
micho10
Потребител

На мен също ми отговориха (1 година по-късно), че напълно покривам изискванията им за работа във фермата, но към момента нямали свободни квартири и ако искам да замина сега ще трябва сам да си намеря квартира в Sturminster Newton, което не е никак лесно особено от 2500км разстояние. След като казах на въпросната Анита, че не мога да си намеря квартира, тя ми отговори, че в такъв случай ще трябва да чакам докато се освободи някоя квартира при тях. Относно въпросната 'Pink Card' (или т.нар. 'SBS Work Permit'wink ми каза, че е задължително за българи и румънци с изключение на тези, които имат синя карта, но самото разрешително не било проблем и тя щяла да кандидатства пред Хоум Офис от мое име и щяло да стане бързо. На въпрос кога ще го получа аз това разрешително ми отговори, че това щяло да стане като пристигна на място във фермата, което малко ме смути. По принцип всеки работник трябва да го притежава съответното разрешително още оттук в България, защото то е един вид гарант затова, че наистина отивате да работите в Англия легално за определен период от време (12 месеца в случая). Ако някой започне работа без да има издадена розова карта (разрешително), то той нарушава английското законодателство и подлежи на глоба, която вече е 5000 паунда за работника и 15000 паунда за работодателя (много солено). Доколкото разбирам от предишните мнения в темата в момента във фермата не било никак добре, имало хора, които работят от 9 месеца във фермата и все още не са си получили розовите карти, вдигнати наеми за квартири, малко пари и т.н., което е наистина притеснително в сравнение с отзивите от миналата година по това време, така че бих помолил някой, който в момента е там да пише какво е положението и има ли смисъл да се ходи изобщо. А относно това, че са поискали да им изпратите паспортите си просто е недопустимо, говоря за оригиналните, копие може, но никой няма право да изисква от теб да му изпращаш какъвто и да било личен оригинален документ, това е незаконно. На мен ми поискаха само да им изпратя номера на паспорта си, но ако искат паспорта, просто няма вариант да им го изпратя, та аз какво ще правя без паспорт, в момента мисля, че и с лична карта само разрешават да се пътува, а не както преди само с паспорт, но въпреки това няма шанс да се навия, просто стават такива измами, че е лудост да им го позволя.
Публикувано на 28-05-2011 00:41 | RE: Въпрос относно Fiddleford Mushrooms Ltd
micho10
Потребител

Здравей, teddy_88, Вие успяхте ли да си намерите квартира? На мен ми казаха задължително да е в Sturminster Newton, ако не разполагам с кола. Аз гледах някакви обяви за къщи и апартаментчета под наем в съответния град, но няма много и най-евтината беше 550 паунда на месец, като повечето не обзаведени, заявени са в агенции за недвижими имоти, които от своя страна сигурно ще искат няколко наема напред и да се подпише някакъв договор и депозит сигурно и т.н. Иначе по принцип съм навит за квартира, но как да си я уредя от БГ, а да отида там на място и да обикалям с куфарите е много рисковано, току виж започне да се мръква и си остана на улицата (кофти работа). Ако от фермата са съгласни да ни съдействат за квартира за мен не е проблем да живея и на др място с още 2-3 човека. Чакам утре да дадете и вие някаква идея.
Публикувано на 28-05-2011 11:06 | RE: Въпрос относно Fiddleford Mushrooms Ltd
teddy_88
Потребител

Здравей ,
Относно квартирите найстина е така около 550 паунда на месец и аз намирам само необзаведени и само чрез агенции . И на нас Анита ни каза да си потърсим квартира в STURMINSTER Newton , защото минавали с бус и вземали работниците за работа . Ти знаеш ли за коя дата си , ние предполагам в понеделник ще разберем , защото изпратихме BR3 - формите и предполагам тогава ще ги получат . Ако намерим още някои които ще ходи мойе да се организираме , защото за повече хора е по-лесно . А относно паспортите НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАИ , найстина от Home Office искат оргиналите , а колкото до пътуването става с лична карта . Пиши ако имаш някаква информация wink

страница 3 от 8

< 1 2 3 4 5 6 > >>

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23839 | Форумни мнения 29802 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 42 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: Iskra Rusanova
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 gesha1912 emo-ivanov mihailova80 Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt batko87 mitko55 Mechoo DS Cecoboro Dok kobra80 Stan923 Korteza12 Zelenotooo stitches95 Lili Tulashka sitalk2004 borko75 nik77

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти