Форум >
>
Ферми в UK - Англия, Шотландия... >
Тема: Tuesley Farm , Godalming , Surrey Информация за тази ферма ?

страница 2 от 3

< 1 2 3 >
Публикувано на 05-01-2011 13:28 | RE: Tuesley Farm , Godalming , Surrey Информация за тази ферма ?
prodanov
Потребител
pfclevski https://facebook.com/Plamen Prodanov

да аз съм а ти си ? ТОва е самата истина която ви каза колегата те хубаво вдигнаха часовката ама вдигнаха накрая и караваната с 5 паунда и пак същият ташак

Публикувано на 09-02-2011 14:20 | RE: Tuesley Farm , Godalming , Surrey Информация за тази ферма ?
yancheto
Потребител

зависи ли мястото където 6те ме настанят от това кога ще пристигна там,защото не изгарям от желание да съм в т.нар.,,бункер'' ?cry
Публикувано на 23-02-2011 19:02 | RE: Tuesley Farm , Godalming , Surrey Информация за тази ферма ?
niksan
Потребител

таз ферма е добра има пари в нея аз бях там и съм доволен(и съжалявам защо таз година не подадох документи cry) А пък за бункерите не е толкова страшно (голямо шоу е с много хора) Споко хора ,искасе здрав кръст и това е всичко ,Зависи и при кои ваизер си.Ама там всички са готини поне тез от 2010 г.Ако има нещо пишете на [email protected]
Публикувано на 08-03-2011 21:02 | RE: Tuesley Farm , Godalming , Surrey Информация за тази ферма ?
channing
Потребител

Айде някой които е ходил там да разкаже по-подробно... за шефовете, караваните, таксите.
Ако може някакви снимки от там. clap
Аз ще заминавам с мои колеги в началото на май.
Публикувано на 09-12-2011 02:23 | RE: Tuesley Farm , Godalming , Surrey Информация за тази ферма ?
ice_cream
Потребител
https://facebook.com/Nikolay Kosherov

Здравейте,
реших и Аз да напиша едно коментарче по тази тема понеже бях в Tuesley farm 5 месеца /06-11.2011г./.
Ще започна с това, че реших сам да си организирам патуването понеже ми се стори, че ще ми излезне по-евтино. Така и стана. Казах, че реших, понеже имах и вариант пътуването да ми бъде организирано от агенцията (********) за 250лв. Та излезна ми с окола 90лв по евтино. Не мога да твърдя, че на всеки друг ще му излезне толкова понеже си зависи от цената на полета. Та след като пристигнахме в Godalming с влак ( с братовчедка ми и една двойка, с които се засякохме на гарата), нямахме никаква представа къде се намира фермата. Решихме да звъннем на Андрей, който е мениджър на кампа, но ние още не го знаехме де. Той дойде да ни вземе без да ни иска нито една стотинка за превоз.cool Въпросния човек е Украинец, но знае и български. В началото си бяхме малко неорентирани и стреснати дори. Предстоеше ни настаняване, незнайно къде. Оказа се, че ще живеем в "бункери" . Фургон с 2 или 3 стаи, но във всички случаи с 5 легла на два етажа (така наречените военни вишки) =10 човека. Разполагат с хладилници, отоплителни печки, маса и шкаф за пибори. Ако Ви настанят в бункер, ще се наложи да използвате общи кухни, бани и тоалетни. Тази година доста хора бяха настанени в бункери, но по мои наблюдения във фермата бяха доставени доста "нови" каравани, което значи, че догодина бункерите ще са значително по-малко. Разбира се, те (караваните) са втора ръка, но са по-удобни и комфортни от бункерите във всички случаи, пък и си имат баня, тоалетна и кухня във всяка. Живеят по 6-7 човека в тях. Лично Аз се преместих в каравана след месец. Фермата предлага и някои развлечения, като Игрална зала, в която има:Тенис на маса, Билярд, Снукър, Джага. Също така има Футболно игрище(малки врати) и Волейболно игрище, както и фитнес. Организират се екскурзии и партита от фермата, но и ние българите пък си правим такива честичко.
Та това е за условията на живот. Поне това, за което се сещам.
Хубавото беше, че отидохме в разгара на сезона и имаше много хора и работа, разбира се. В фермата са главно Българи, Поляци, както и Румънци. Проблеми почти няма, но винаги се намират и изключения.
Работата е изцяло и само по полетата, които са засяти с Ягоди, Боровинки, Касис и Къпини. За сезон 2012 забелязах, че се правят много ягоди на Tabletop, което е много по-удобно за работа за нас (Пикърите). Тази година къпините не се браха, но следващата ще има понеже те се берат през година.
За тези, които им предстои да заминат за бригада за 1ви път, трябва да знаете, че ще бъдете разпределени в тимове, като всеки тим си има супервайзър. Има както българи, така и поляци и румънци супервайзери. Не е задължително да знаеш английски за да си вършиш работата, но си е предимство. Относно документи и пари:
на мен на третата седмица ми пристигнаха NINo и дебитната карта от банката. До тогава се издържах с джобните, които си бях взел от Бг. Та на третата седмица вече имах карта и заработените парички за първите 2 седмици. Заплащането се прави със седмица назад. Т.е. ако сте работили 1 седмица, на втората седмица в Четвъртък получавате Пейслип и в Петък ще са Ви приведени заработените пари от 1вата седмица и така. На пейслипа ще бъдат отразени всеки изработен час от Вас и парите, които съответно сте изкарали.
Брането на плодове си е доста тругноемка работа, но се свиква. Особенно на хубавите пейслипове. Като пари си е доста относително, колко може да изкарвате. Това си зависи абсолютно и само от Вас самите. Нормите за бране се правят от Супервайзърите за средния берач (пикър). Виждал съм хора, които са взимали по 150 П/Сед и такива, които са изкарвали по 350-400 П/Сед. при 6 работни дни. Понеже като пикър, като не си покриваш нормата си те пращат в караваната на 1вия брейк (почивка) или на лънча (обяд). Та затова казвам, че си зависи само от Вас и има вариянт да изкарване не чак толкова.
Та това от мен, надявам се да съм бил полезен с нещо. Ако имате въпроси, с радот бих се опитал да Ви помогна. wink
Аз, иначе, съм един от многото, които са се решили да останат да си пробват късмета тук в Англия, след като спестих някой лев във фермата.
Успех за напред и наслука!
Благодаря Ви за отделеноте време
Редактирано от Ivo на 09-12-2011 09:38
Публикувано на 11-02-2012 23:26 | RE: Tuesley Farm , Godalming , Surrey Информация за тази ферма ?
prodanov
Потребител
pfclevski https://facebook.com/Plamen Prodanov

Да отбележа през 2012 няма да има бункери, тази зима закупиха нови 30 каравани, и в момента фермата е най-добрата от всичките на самър джоб, работа много ще има, ice_cream как се казваш няма начин да не се познаваме с теб и в кой тийм си бил, аз съм Пламен от пака

Дори живота си аз да прекарам, в мизерия и крайна нищета. ЛЕВСКАР завинаги си аз оставам, ЛЕВСКАР дори и след смъртта
Публикувано на 11-05-2014 22:43 | RE: Tuesley Farm , Godalming , Surrey Информация за тази ферма ?
genet02
Потребител

Момчета и момичета сезона е за 2014 и на 26-ти Юни пътувам на 30-ти почваме работа в Tuesley Farm. Някои ако ще пътува да казва, че съм сам Силно се надявам поне 1 човек да намеря
Публикувано на 25-07-2014 21:44 | RE: Tuesley Farm , Godalming , Surrey Информация за тази ферма ?
tanqer
Потребител

Някой ще пътува ли за фермата на 1.09. 2014 ?
Ако има някой да пише
Публикувано на 06-02-2016 17:22 | RE: Tuesley Farm , Godalming , Surrey Информация за тази ферма ?
mariq73
Потребител

Здравейте! Някой може ли да помогне с информация за Тюсли фарм от миналия сезон.Ягодите как са..повече ниски или високи в тази ферма
Публикувано на 27-04-2016 12:40 | RE: Tuesley Farm , Godalming , Surrey Информация за тази ферма ?
mariq73
Потребител

Имали заминаващи за тюсли през Юни? Може да пишете и на лични

страница 2 от 3

< 1 2 3 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23828 | Форумни мнения 29796 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 61 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: Desi Stoeva
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 papazov_ivailo mitko55 batko87 plamen365 Ivo feimislqm vixren tishuu stefandimitr... HrPachev pacho berimbolo Iskren33 gesha1912 Orlin Milanov BoykoTodorov Geri1 everblazin91 jordasha kinggod mariq73 karamfila koko_boko Min4ev83

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти