Форум >
>
Искам да замина на бригада в Англия... >
Тема: Целта на отиване на студентска бригада?

страница 1 от 2

1 2 >
Публикувано на 05-01-2009 22:15 | Целта на отиване на студентска бригада?
Ivo
Админ
Instagram Brigadiri https://www.facebook.com/brigadiri

С каква цел отивате на студентска бригада?
Какво Ви кара да "напуснете" България за няколко месеца?

- бързи пари?
- разнообразие?
- да научите чужд език? laugh
- да видите свят?

И кое от горните изброение смятате, че ви е от полза в България...или по принцип за Вас?

Редактирано от Ivo на 05-01-2009 22:16
Публикувано на 05-01-2009 22:48 | RE: Целта на отиване на студентска бригада?
mili
Потребител

Целта??? Ами аз лично заминах, защото ми трябваха пари за магистратура най-вече и защото ми беше писнало тука (лични причини) и исках да се махна поне за няколко месеца...Но обърках агенцията, заминах с Тодоров&КО, и то в края на сезона laugh Но въпреки, че не изкарах големи пари, не съжалявам и пак ще замина този път с ХОПС Английски по фермите не се учи, но е от полза ако знаеш поне на средно нивоwink Свят аз не видях много, щото нямах много пари за ексрурзиики, но втория ът непремнно ще пообиколяmusic Според мен повечето хора заминават за "бързи пари", жалко, че понякога сметките излизат криви или парите са изкарани за сметка на много нерви и проблеми със здравето...Успех на всички!
Публикувано на 06-01-2009 21:23 | RE: Целта на отиване на студентска бригада?
nashiq
Потребител

Като стана въпрос за чуждия език имам сериозно питане относно това. В момента искам да отида на бригада не толкова за парите, колкото да си направя Английския перфектен, в момента не го владея много много. Парите се изкарват, но езика си остава.
Та какъв ми е шанса да го науча, ако замина в Англия или Сащ.
Колежката по горе ми разби надеждите на пух и прах
Публикувано на 06-01-2009 21:30 | RE: Целта на отиване на студентска бригада?
Ivo
Админ

Ами ...аз не случайно сложих ( laugh ) ..защото наистина език не се учи по фермите. В Щатите според мен се учи ...и то доста.
Публикувано на 06-01-2009 21:47 | RE: Целта на отиване на студентска бригада?
mili
Потребител

Целата ти е много добраclap Но ако работиш във ферма това за подобряване на англйиския ти няма да допринесе много, при положение че по фермите има много българи, включително и вайзери, или пък ако се използва английски то е на елементарно ниво...И шанса ти да опражниш английския си през почивните дни да обикаляш по магазините и да лафиш с продавачитеrazz Има и някакви програми с встъпителен курс по английски и после работа във ферма или пакхаус, но агенциите които ги предлагат Нов Век, ЮниГруп и подобни не вдъхват много доверие...За САЩ доколкото знам от приятели, които са били там на бригада, много зависи какво ще работиш, ако работата ти е по увеселителни паркове, ресторанти, магазини и т.н. и работиш с клиенти ще подобриш английския си, но ако по цял ден пържиш картофи не особено...wink
Публикувано на 06-01-2009 21:51 | RE: Целта на отиване на студентска бригада?
Ivo
Админ

Да..ама продавачите са все чужденци. laugh ..пък англичаните имат супер странни диалекти...почти нищо не им се разбира на някои (в селото, където бях аз де)
Публикувано на 06-01-2009 21:53 | RE: Целта на отиване на студентска бригада?
nashiq
Потребител

Благодаря ви за бързите отговори. Още доста неща не са ми ясни относно срокове за интервюта и прочие, за това ще питам това което ме интересува в правилните теми( по инициатива на IVO razz )

Между другото изчетох целия форум. Благодарско на всички.

А, и между другото ХОПС изпращат само в Англия, без САЩ. Нали правилно съм разбрал. Ако се реша за Щатите ще се обърна към Usit Colours. Нали така

Ivo: Браво, нека и другите като теб първо четат - после питат...и да пускат мненията в правилните места. razz
Редактирано от Ivo на 06-01-2009 22:38
Публикувано на 31-01-2009 18:28 | RE: Целта на отиване на студентска бригада?
Barbie
Потребител

В Англия се сблъсках с какви ли не хора и с какви ли не характери.Голяма част от тях твърдяха, че са отишли на бригада просто за разнообразие, а същевременно с това правеха скандали и циркове за паунд повече или по-малко.Не е ли смешно? Животът е достатъчно труден, че да ни е срам да си признаем, че парите са доста съществена част от него.Аз просто си казах "Време е да изкарам собствени пари, а това ще ми даде възможността да "порастна", и реших да замина - Парите бяха целта, но изкараването и спестяването им не е лесно, а да се научиш на това е по-важно.
Едно от притесненията ми беше, че не съм особено на "ти" с английския - нещо, което не се оказа проблем там, т.к. си заобиколен от българи, а и от поляци и румънци, които свикват с езика ни.В крайна сметка, разбираш ли се с хората, независимо от каква националност са, живееш по-спокойно. wink
А относно впечатлението ми от Англия - Останах възхитена от Лондон, всичко останало ми бе супер еднообразно и еднотипно, но отличаващо се с подреденост, чистота и спокойствие..Няма как да не ти направи впечатление и отношението на хората там - определяни като студени, англичаните са хора с култура и обноски - посрещат, ослужват и изпращат,така че да си кажеш "браво"! И ве пак, всеки си има вкус..идете и видете
Публикувано на 01-02-2009 00:27 | RE: Целта на отиване на студентска бригада?
anelka
Потребител

Наде, мислим еднакво по темата ... не само за лицемерното държание на хората във фермата в която бяхме (Edward Vinson, Sandbanks), а също и за топлото отношение на англичаните към нас българите и не само Не случайно живяхме 4 месеца заедно! И ние те обичаме много! wink
Публикувано на 10-12-2009 22:15 | RE: Целта на отиване на студентска бригада?
Merian83
Потребител

Моята цел, естествено, беше парите. След това очакването за нещо различно, за други хора, друга култура, други забележителности и т.н. Имаше и неприятни моменти, но тях някакси съм ги забравила и си спомням само колко беше хубаво, на фона на многото работа (ама то се свиква). За това сега пак се надявам да отида и нямам търпение
Но като че ли този път парите не са ми водещия стимул, а това, че искам пак да се махна от тук и от всички.

страница 1 от 2

1 2 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23842 | Форумни мнения 29806 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 52 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: itgeorgiev
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 helper_jesus gesha1912 AnaBacheva damuty91 borko75 mihailova80 deni_kost tsveti023 Ivo D_silva papazov_ivailo emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt batko87 mitko55 Mechoo DS Cecoboro Dok

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти