Форум >
>
Искам да замина на бригада в Англия... >
Тема: Новобранци в сферата.
Публикувано на 20-08-2014 18:42 | Новобранци в сферата.
emchy_
Потребител
emchy_

Здравейте приятели!
Имам много въпроси , доста почетох във форума , но можеби не намерих нищо точно конкретно на мойет въпроси.
На 23 години съм и от 2-3 години се каня да кандидатствам за бригада в Великобритания. Разбира се като повече от нас който не са ходили притисненията са на 1-во място.
Искам да попитам като новобранец за препоръки за ферми или фирми към който да се насоча. Искам просто като ида да работя да се заплаща , и фирмата към която ще кандидатствам да е коректна , а не като мой познати да изгорят от нечувани до сега фирми (с по 1000-1200лв.).
Някой ако може да ми отдели 5-10мин. моля да се свърже с мен или да коментира тук. Много ще ми е от полза хора който ходят в определена ферма няколко години.
Благодаря предварително

Публикувано на 20-08-2014 22:10 | RE: Новобранци в сферата.
ninja303030
Потребител

Еми..........как да кажа........то сега е късно вече за летните бригади......ддргата година трябва.........или поне март месец некъде.....

Еми насочи се йъм агентите на ХОПС........те са най-сигурни като цяло.......но трябва да знаеш че обикновено първо те пращат на ягоди, малини и така....а там парите не са особено големи........вече втора година ако идеш с тех си на по-добро място......може би на салати, картофи, тикви.......

Има ферми, големите ферми........те са набират работници са собствена употреба, без да ползват фирми посредници...........от тях само Г'с Баруей става за нещо....но пък работата и темпото там е..........убийствено..........наистина нищо общо с по- малките ферми........където се работи на ръка ))))

Това е като цяло..........конкретна фирма няма да ти дам, щото тука има елементи които веднага ще кажат......оооооооооо ама тооооооооо не може да се коментира фирматаааааааа, понеже ни е страаааааах, помолиха ниии........не искали........
Публикувано на 22-08-2014 23:36 | RE: Новобранци в сферата.
Fish Whisperer
Потребител

За какво ти е ферма , ако знаеш езика що - годе добре и имаш някой спестен лев , хващай самолета и си намери някоя постоянна работа . Във Великобритания работа бол, само да ти се работи. Ако си мързелив и муден обаче, няма да те изтраят дълго. Вярно , че си е стресиращо първия път , като помня на първата бригада , като стъпих в Англия имах чуството че съм на някоя друга планета. После не ти прави впечетление много , все едно си отскочил до някой съседен град . Има хора , които знаят езика и продължават да се бутат по бригади и да живеят , като скотове в каравани и не разбирам , какво точно искат да направят.
Публикувано на 23-08-2014 00:11 | RE: Новобранци в сферата.
emchy_
Потребител
emchy_

ами езика не ми е чак толкова добър. Може да се каже средно ниво но доста слабо . След като не се изпозва дадено нещо се разбра но като цяло искам да пробвам първо на бригада после ще му мислим.
Публикувано на 24-08-2014 00:44 | RE: Новобранци в сферата.
ninja303030
Потребител

Fish Whisperer писа:
За какво ти е ферма , ако знаеш езика що - годе добре и имаш някой спестен лев , хващай самолета и си намери някоя постоянна работа . Във Великобритания работа бол, само да ти се работи. Ако си мързелив и муден обаче, няма да те изтраят дълго. Вярно , че си е стресиращо първия път , като помня на първата бригада , като стъпих в Англия имах чуството че съм на някоя друга планета. После не ти прави впечетление много , все едно си отскочил до някой съседен град . Има хора , които знаят езика и продължават да се бутат по бригади и да живеят , като скотове в каравани и не разбирам , какво точно искат да направят.

Еми това което го говориш са абсолютни глупости, сега ще ти обясня защо......

В момента е почти невъзможно да си извадиш иншурънса........и да си отвориш банкова сметка...........за новодошли де. Така че, ако искаш да не си дойдеш в БГ бързо бързо...........требва да минеш през фермата.........иначе работа и да има, нема да те земат щото немаш документи ........да не говориме че повечето искат да ходят за временно.........и фермата е най-добрия начин да заделиш по-големи пари да въурнеш в БГ.............

Ако искаш документи...........инсурънс номер и нова банкова сметка без проблеми........за 2 3 седмци......задължително през ферма.....и то некоя голяма ферма......те имат връзки и даже не се разправяш........за 2 3 седмици че и по малко имаш всички документи, заделяш пари после и толиташ за града ......

Ама като цяло, ако не работиш като специалист там, си просто емигрант никога няма да си добре в града 1300 1400 паунда са нищо, особено в Лондон, така че............хората искат работници, ама специалисти.........
Публикувано на 24-08-2014 12:11 | RE: Новобранци в сферата.
Bazuka
Потребител

2014 г. сме, фермата не е задължителна за издаването на НИН и банкова сметка. Така, не знам да има българин, на когото през 2014 да са му отказали издаването на НИН и банкова сметка. Има хора 5 години пробвали се да им издадат и не е ставало, но сега през 2014 им ги издават без проблем. Съвсем друг е въпросът дали си запознат с това как, къде, по какъв начин се издават въпросните документи. Ако знаеш английски и си запознат със системата или имаш някого, който да те отвори, наистина ферма, както пише Фиш Уиспа не ти е нужна, тя е просто по-лесният начин.
Публикувано на 24-08-2014 13:44 | RE: Новобранци в сферата.
ninja303030
Потребител

Bazuka писа:
2014 г. сме, фермата не е задължителна за издаването на НИН и банкова сметка. Така, не знам да има българин, на когото през 2014 да са му отказали издаването на НИН и банкова сметка. Има хора 5 години пробвали се да им издадат и не е ставало, но сега през 2014 им ги издават без проблем. Съвсем друг е въпросът дали си запознат с това как, къде, по какъв начин се издават въпросните документи. Ако знаеш английски и си запознат със системата или имаш някого, който да те отвори, наистина ферма, както пише Фиш Уиспа не ти е нужна, тя е просто по-лесният начин.

Бате, мога да те запозная с поне 5 човека, които чакат 4ти емсец за НИН.........сега тече акция срещу емигрантите, и е мнооого мъчно за НИН.......пробайте и ще се уверите сами. След интервюто просто не им се обаждат по 4 5 месеца........а ти през това време ако не живееш у познати си загинал ........
Публикувано на 24-08-2014 21:48 | RE: Новобранци в сферата.
Fish Whisperer
Потребител

За Англия не знам, аз съм в Шотландия и колегите , които си вадиха НИН им го пратиха за няма 2 седмици. Аз имах всички документи още от бригадите и не съм вадил нищо. Шотландците имат референдум за отделяне от Великобритания другия месец, но поне според проучванията, май ще гласуват с НЕ повечето. Ще видим.С 1300 паунда заплата тук в малък град спокойно можеш да спестиш над 600-700 , и без това нямаш време за нищо друго освен за работа тук. Поне за мен тук засега е такова положението.Но аз не съм дошъл за няколко месеца, а с намерение да нямам нищо общо с клоаката Вулгария и мафиотски устроената държава.Мога само да им пожелая скоростен фалит и дано тоя път тиквата да ги управлява 3 поредни мандата, докато от агонизиращата 25 години държава останат само руини и разруха, не че и сега е нещо различно.
Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23842 | Форумни мнения 29807 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 68 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: itgeorgiev
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 svetkavicata92 papazov_ivailo borko75 beberoni1 ag_s plamen365 DS cepeur dobrinka_92 helper_jesus gesha1912 AnaBacheva damuty91 mihailova80 deni_kost tsveti023 Ivo D_silva emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2022 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти