Форум >
>
Искам да замина на бригада в Англия... >
Тема: Дали имам шанс?
Публикувано на 05-09-2015 17:20 | Дали имам шанс?
Rikki
Потребител

Здравейте, тази година ще съм студент първи курс, и бих искал следващото лято да си изкарам малко парички. Преди няколко дни един приятел спомена нещо за студентски бригади, цъкнах в нета и придобих малко представа, изглежда ми супер и с удоволствие бих се записал, но има няколко проблема:
С английския език съм много, много зле, това ще ми попречи ли за издаването на виза и въобще имам ли шанс да отида?
Някъде четох, че са нужни общо за всичко около 4000 лева, които не мога да си ги позволя. Как става въпроса с парите, знам, че цената, която плащаш на агенцията не включва самолетните ти билети, но възможно ли е те да ти ги платят, след което да им ги върнеш тези пари?

Ще съм благодарен, ако някой обясни подробно какъв е процеса, защото не съм много наясно.

Публикувано на 05-09-2015 21:41 | RE: Дали имам шанс?
fytbolistkata14
Потребител

Какви 4000 лева говориш ти?? sad Аз ако имам 4 бона не ми трябжа чужбина. И така като гледам ти искаш да ходиш в Щатите щом говориш за визи (даже незнам дали искат още), или просто искаш студентска бригада за лятото в Англия?? В форума има тема за "първи път заминаващите" ще я потърся и ще ти я пратя на лично да прочетеш, и със сигурност ще ти е от полза ако сериозно си решил/а да заминаваш

„Вие сте това, което правите, а не това, което казвате, че ще направите.“
Публикувано на 09-09-2015 09:35 | RE: Дали имам шанс?
Elektra
Модератор

Първо си/ни изясни за къде искаш да ходиш, говориш за визи, пък си писал в раздела на форума, който е за заминаване в Англия
Разгледай хубаво разделите и виж темите със звездички. Има информация за всичко. Прочети и чак тогава задавай конкретни въпроси. По принцип следва да отидеш във фирма и тя да ти разясни подробностите около заминаването - кога, как, заплащане, документи, самолетни билети и тн.
За Англия също сме коментирали в тема колко пари трябват на човек за да замине и за около 1/3 от сумата, която си казал горе. За Америка си е по-скъпо вече, но "колко точно" могат да ти кажат в агенция, след като ти предложат оферта.
Много банки вече предлагат студентски кредити

Публикувано на 11-09-2015 14:36 | RE: Дали имам шанс?
Rikki
Потребител

Извинявайте, явно съм объркал раздела, но нека си остане тук. Решил съм да пробвам в Англия тази година, т.е. 2016, а вече догодина живот и здраве в САЩ, защото искам да посетя някои градове там.
Спрял съм се на агенцията ****, какво мислите за нея? Може да препоръчате и други от Пловдив.
Редактирано от Elektra на 11-09-2015 22:49
Публикувано на 11-09-2015 22:53 | RE: Дали имам шанс?
Elektra
Модератор

http://brigadiri.com/forum/viewthread.php?forum_id=41&thread_id=2170

За Англия не ти трябва виза. И без никакво ниво на английски може да те одобрят, но сам се сещаш, че няма да ти е много комфортно....Проучи си въпроса за фирмата сам, отиди, поразпитай и си събери впечатления. Кандидатствай на повече места, че да имаш по-голям шанс да те одобрят, но внимавай с фирмите измамници. Всяка година излизат нови и нови. Говори с приятели, които вече са ходили.
Хубава ти е идеята втората година да пробващ за САЩ. Затова използвай първата /в Англия/ за да направиш някакво ниво на английски.
Късмет

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23849 | Форумни мнения 29808 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 44 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: K_79
Бригадири в момента или преди малко във форума:
mihailova80 miro75 quiksilver batko87 Geri1 mitko55 K_79 Mart1nVas1lev jordasha kengurce chiko0484 fytbolistkata14 manekena_1 KatrinPaneva Barakliyski1 Mirrko11 Djako tsvetomir901201 dragence Ivo borko75 WorkTravelEasy plamen365 micho10 mimex

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2022 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти