Форум >
>
Живот в България >
Тема: Здравен статус

страница 2 от 2

< 1 2
Публикувано на 21-01-2011 16:32 | RE: Здравен статус
curata
Потребител

относно здравните всичко ми е ясно,но не разбрах какво искаш да кажеш за стажа

Публикувано на 17-04-2011 23:56 | RE: Здравен статус
mimkata85
Потребител

аз също бих искала да разбера малко повече по този въпрос
Публикувано на 18-04-2011 08:47 | RE: Здравен статус
rusenecut
Потребител

интересно е и за стажа,а ако някой знае нещо и за обезщетение за безработица след завръщане в БГ(след общо(БГ+УК) най-малко 9 месеца последователни работа )По принцип би трябвало да се изплаща обезщетение но не е ясна процедурата ,документи и др.
Публикувано на 18-04-2011 10:13 | RE: Здравен статус
andreevin
Потребител

Нещата са много прости ! Платете си в БГ само здравните осигуровки , а пенсионните да си останат в Англия ! Няма смисъл да си плащате тук за пенсия ! Ама НИКАКЪВ !!! Над половин милион български мъже ще трябва да работят до 70 г. и накрая ще вземат социялна пенсия , защото няма да имат 40 г. трудов стаж . Не че не са работили ами просто работодателите им не са внасяли осигуровки, А още колко са на половин работен ден - да не говорим ! Само вижте как живеят нашите пенсионери и как английските и сами решете как да постъпите !
Публикувано на 15-06-2011 22:11 | RE: Здравен статус
emiliobs
Потребител

rusenecut писа:
интересно е и за стажа,а ако някой знае нещо и за обезщетение за безработица след завръщане в БГ(след общо(БГ+УК) най-малко 9 месеца последователни работа )По принцип би трябвало да се изплаща обезщетение но не е ясна процедурата ,документи и др.

Искам пак да отворя тази тема и да попитам някой ако е наясно с въпроса да пише-какви документи трябва да се представят в България,в какви срокове,чух и че трябва да те водят съкратен иначе няма да получаваш големи помощи,не знам как ще се водим след като ни изтекат договорите.Така че ако някой е запознат да драсне някой ред,че доколкото чувам тези помощи никак не са малки-доколкото чух от порядъка на 1000 лв на месец...
Публикувано на 16-06-2011 05:18 | RE: Здравен статус
lik79
Потребител

Доколкото знам Е104 е документ за здравните осигоровки.Има още два.Не ги казвам с точност но маи са Е201 и Е304.Единия е бил трудовия стажа другия социялната осигоровка.Просто трябва да се потарси повече инфо.Брат ми например като се прибра в България вземаше около 1200 лв борса.Документа Е104 го е отнесал в НАП и са му признали здравните осигоровки.
Публикувано на 14-05-2012 15:09 | RE: Здравен статус
teddyblue
Потребител

Здравейте ! След като прочетох всички коментари и още много информация по други сайтове, реших да звънна в НАП на окръжния ни град и да взема и някаква информация от тях преди да отида до там . Отговорът им беше, че изобщо незнаят за какво им говоря и единственото нещо,което мога да направя е просто да докажа, че съм плащала здравните си осигуровки в Англия, за да не се налага да ги плащам отново в България за дадените месеци. В един от коментарите по-горе беше обяснено как на някого здравните от Англия са му били изплатени ( моите също са платени ) , понеже тези в България си ги е плащал редовно... е много ви моля, който има възможност да ми отговори как стават тия неща ,след като тези от НАП казват ,че такова нещо няма ?
Публикувано на 14-05-2012 15:26 | RE: Здравен статус
Antilopata
Потребител

Редактирано от Antilopata на 14-05-2012 15:28
Публикувано на 18-10-2012 22:07 | RE: Здравен статус
angelova_0050
Потребител

И АЗ НЕ СЪМ НАЯСНО С ТЕЗИ ЗДРАВНИ ОСИГУРОВКИ .ТАЯ В НАП МИ КАЗА ИСКАМ ТАКЪВ ДОКУМЕНТ АМИ НАЛИ АДЖЕБА СИ ГО ИЗИСКВАТ ПО СЛУЖЕБЕН ПЪТ .ВЕЧЕ НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ ДВА МЕСЕЦА МЕ МОТАТ ОТИДИ В НЗОК ОТ ТАМ ОТИВДИ В НАП .ПИСНА МИ .ЩЕ ВЗЕМА ДА ПИША НА МИНИСТЕРСТВОТО И ЩЕ И НАТЪРТЯ ЧЕ ЩЕ ОТИДА И ДО ТЕЛЕВИЗИЯТА ДА ПИТАМ АЗ НА КОГО ДА СВЪРША РАБОТАТА ЧЕ ТЕ ПО ЦЯЛ ДЕН САМО КЛАТЯТ КРАКА И ВСЕ СИ ПРЕХВЪРЛЯЛ ТОПКАТА ЕДИН НА ДРУГ . ХРАНТУТНИЦИ ТАКИВА .НЯМА ЗДРАВНА СИСТЕМА В ТАЗИ СКАПАНА ДЪРЖАВА КАТО ВСИЧКИ ДРУГИ ИНСТИТУЦИИ.

*13. Не пишете с главни букви - това според интернет културата е акт на крещене.
Редактирано от Elektra на 19-10-2012 23:41

страница 2 от 2

< 1 2

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23665 | Форумни мнения 29687 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 50 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: Min4ev83
Бригадири в момента или преди малко във форума:
DS zlati8108 Min4ev83 miro75 ivo ivanov Sabinka plamen365 vixren Svetla666 bufera happyworld Mitre stoqn_921 Plamenpenev12 Did189 mitko55 kobra80 emo-ivanov Manolevski nako85 Ionka mir8611 ivan atanasov TsaniK kodak78

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2020 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти